Remont małego mieszkania

Remont małego mieszkania

Prędzej czy później może nadejść czas na remont naszego mieszkania. Pojawia się nowe dziecko, zalał nas kłopotliwy sąsiad, znudził nam się wystrój obecnego wnętrza naszego gniazdka. Każdy powód jest dobry żeby zacząć remont, oczywiście jeśli posiadamy na to wystarczające środki finansowe. Jeśli mamy duże mieszkanie to mamy tez duże pole do popisu. Możemy dobierać meble i pozostałe dodatki nie zastanawiając się skrupulatnie nad każdym pozostawionym metrem kwadratowym, który pozostał nam do wygospodarowania. Niespodziewanie większe trudności mogą pojawić się przy remoncie mniejszego mieszkania.
Meble

Dobór mebli w małym mieszkaniu jest bardzo ważny. Zwracając uwagę na wygląd zewnętrzny mebli musimy także zwrócić uwagę na ich funkcjonalność. Wiele firm produkuje naprawę funkcjonalne meble, które pozwolą pomieścić i uporządkować wszystkie rzeczy.
Drzwi

W zależności od tego czy kupujemy drzwi zewnętrzne, czy wewnętrzne warto wybrać sprawdzone firmy i lepiej nie żałować pieniędzy. Złej jakości drzwi mogą naprawdę już na wejściu oszpecać nasze mieszkanie. Wybierając drewniane drzwi na przykład te robione z drewna litego lub klejonego musimy mieć świadomość, że drewno „pracuje” i po pewnym czasie mogą zacząć się wytłaczać.
Formy wykończeniowe

Formy wykończeniowe takie jak terakota, a nawet podłogi powinny być wykonane z dużych elementów. Używając małych elementów sprawimy, że optycznie zmniejszymy przestrzeń naszego mieszkania. Nie zapominajmy też o tak ważnych elementach w naszym mieszkaniu jak lustra. Zamontowanie dużego lustra choćby w pokoju dziennym sprawi, że nasz pokój będzie wyglądał na znacznie większy niż w rzeczywistości.
Kolory

W małych mieszkaniach nie możemy sobie całkowicie pozwolić na szeroką paletę kolorów. Używając ciemnych kolorów sprawimy, że nasze małe pomieszczenie będzie nas jeszcze bardziej przytłaczać. Powinniśmy więc postawić na jasne kolory takie jak żółty, beżowy, biały, brzoskwiniowy lub ewentualnie jaśminowy.

Jeśli już dziś zaczynasz remont swojego małego „M”, pamiętaj że małe mieszkania też mają ogromny potencjał, a to co najbardziej potrzebujesz przy remoncie to kreatywne rozwiązania.

About