Najtańsze serwery dedykowane

Najtańsze serwery dedykowane

Serwery dedykowane od podstaw

Prowadzenie biznesu w Internecie wymaga zainwestowania w odpowiednią infrastrukturę. Jakie możliwości do dyspozycji ma każda firma? Wszystko zależy od etapu działalności, na jakim się znajduje. Więcej szczegółów w poniższym poradniku.

Hosting współdzielony na początek

Najprostszym sposobem na zaistnienie w Internecie jest wykupienie konta na współdzielonym hostingu. Jest to rozwiązanie dobre wyłącznie dla małych stron o stosunkowo niskiej liczbie odwiedzin. Hosting współdzielony ma swoje wady. Najpoważniejszą z nich mogą być limity transferu oraz słabe parametry serwera. Hosting taki może posiadać ograniczenia w instalowaniu wybranych pakietów i programów. Jak ustrzec się ograniczeń? Warto rozważyć przejście na serwer dedykowany.

Czym jest serwer dedykowany?

Serwer jest osobnym komputerem specjalnie wyodrębnionym dla określonego klienta. Jedną z zalet serwera jest możliwość jego dowolnej konfiguracji. Serwery dedykowane idealnie nadają się do usług z dużym ruchem na stronie. Najtańsze serwery dedykowane są w zasięgu nawet użytkowników indywidualnych. Warto więc rozważyć taki model w przypadku, kiedy potrzebny jest na przykład serwer do gier. Wadą dla niektórych użytkowników może być jednak konieczność samodzielnego zarządzania serwerem.

About