Mieszkanie do wynajęcia – absurdy

Mieszkanie do wynajęcia – absurdy

Wynająć mieszkanie jest coraz trudniej. Nie tylko, jeśli studiujesz. Absurdalnie wysokie ceny prowadzą do sytuacji, w których właściciele nieruchomości życzą sobie niebotycznych sum za miejsca, w których większość z nas nie chciałaby mieszkać za darmo. Czy taka sytuacja się zmieni?

Oczywiście najtrudniej jest w większych miastach. Szczególnie tych, w których znajduje się wiele uczelni. Ale także miasta, które sąsiadują z tymi większymi, mogą poszczycić się kuriozalnymi ogłoszeniami. Sytuacja taka spowodowana jest rosnącą od lat ceną wynajmu mieszkań. Doprowadza to do tego, że, niezależnie od warunków, które są proponowane, wszyscy chcą więcej za wynajem mieszkania. Zastanawiające jest jedynie to, czy sami wynajmujący zdają sobie sprawę z absurdalności sporządzanych przez siebie ofert. Bo czasami wydaje się, że właściciel musi być albo głupi, albo wyrachowany.

Żeby dojść do takich wniosków wystarczy obejrzeć kilka ogłoszeń. Np. to:

OKAZJA POKÓJ W OKOLICY BORKU FAŁĘCKIEGO BLISKO MAKRO. POKÓJ DLA JEDNEJ PRACUJĄCEJ OSOBY NA PODDASZU ,OSOBA POWINNA BYĆ NISKA OKOŁO160CM.

Okazja to iście niebywała. Zastanawiający jest jedynie wymóg odnośnie wzrostu. Jednak kilka rzutów okiem na zdjęcia i wszystko się wyjaśnia. Pokój na poddaszu, jak to pokoje z przerobionego stryszku, udające pokoje na poddaszu, ma bardzo nisko zawieszony strop. Tak nisko, że jeżeli ktoś ma ponad te 160 cm, nie będzie mógł si nigdy wyprostować. Na Gumtree ogłoszenie to ma już 30760 odsłon. Nie wydaje się jednak, żeby zainteresowanie to wynikało z „atrakcyjności” mieszkania. A atrakcyjne jest bez dwóch zdań. Jednak osoba, która tam zamieszka musi się liczyć z tym, że zbyt często będzie skłonna cytować Rafała Wojaczka: „Z rozpaczliwych czterech kątów Piąty: śmierć”.

Smutną odpowiedzią jest, niestety, to, że nie każdemu się to uda. Wiadomo – mieszkać musi każdy. Studenci przybywający po edukację nie zawsze witani są z otwartymi rękami. Jednak jeśli tylko możemy nie korzystać z tak niesłychanych okazji – róbmy to, gdyż niemożność wynajęcia swojej rudery jest jedyną nauczką, którą właściciel je oferujący będzie w stanie zrozumieć.

About