Wiklinova na Dębcu

Wiklinova na Dębcu

Wiklinova na Dębcu – w tej inwestycji docelowo ma powstać 45 mieszkań, które zostaną oddane do użytku w czerwcu 2010 roku. Okolica nie jest szczególnie atrakcyjna, Dębiec niestety nie należy do najelegantszych dzielnic. Lepiej sprawa wygląda z dojazdem – w pobliżu pętla tramwajowa i zjazd na autostradę A2.
Ceny zaczynają się od 4,992 zł/ m2 za duże mieszkanie. Na zakup mieszkania dwupokojowego o powierzchni ok 50 m2 musimy przeznaczyć ok. 266,000 zł, ale w cenie mamy komórkę lokatorską i miejsce postojowe. W tej chwili dostępnych jest jeszcze 28 mieszkań.
ul. Górczyńska – choć termin ukończenia przewidziany jest dopiero na wrzesień 2010 roku, to sprzedano już kilka mieszkań w tej inwestycji. Docelowo mają powstać 42 mieszkania, w tej chwili dostępne są jeszcze 32. Najtańsze mieszkanie dwupokojowe o powierzchni 47 m2 na parterze kosztuje 242,773 zł (5149 zł/m2). Za podobne mieszkanie na wyższym piętrze zapłacimy już ok. 5,500 zł/ m2.
ul. Wańkowicza na poznańskim Strzeszynie – do sprzedania pozostało tylko jedno mieszkanie dwupokojowe o powierzchni 53 m2, za które trzeba zapłacić 250,000 zł. Cena ok. 4,716/ m2 jest z pewnością atrakcyjna, więc dziwi mnie, że mieszkanie jeszcze nie znalazło nabywcy.
Swarzędz os. Działyńskiego – w sumie dostępnych jest jeszcze 57 mieszkań w 3 segmentach. Mieszkania kuszą dosyć atrakcyjną ceną zaczynającą się już od 4,050 zł/ m2 przy większym metrażu. Za mieszkanie dwupokojowe o powierzchni ok. 55 m2 na wyższych piętrach trzeba zapłacić ok. 240,000 zł. Ostatni segment zostanie oddany do użytku we wrześniu 2009 r.

Jak widać czasy gdy mieszkania dewloperskie rozchodziły się praktycznie w pierwszym dniu sprzedaży już dawno minęły. Obecnie mamy dosyć spory wybór mieszkań gotowych do zamieszkania od zaraz lub w najbliższych tygodniach. Daje to nam, kupującym, możliwość obejrzenia mieszkania nie tylko “na papierze” ale przede wszystkim w rzeczywistości. No i widać też, że ceny zaczynają powoli schodzić na ziemię.

Aktualne ceny i dostępność mieszkań można sprawdzić bezpośrednio na stronie dewelopera – www.agrobex-mieszkania.eu.

About