Sprawdź czy jesteś na liście dłużników!

Sprawdź czy jesteś na liście dłużników!

Jeszcze do 21 marca 2010 możesz założyć bezpłatne konto na stronie Krajowego Rejestru Długów i sprawdzić czy Twoje nazwisko figuruje na liście dłużników. Dodatkowo otrzymasz raport, z którego możesz się dowiedzieć jakie banki składały zapytanie o Ciebie w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Uważam, że warto sprawdzić siebie w bazie KRD zanim zaczniemy ubiegać się o kredyt. Dzięki temu możemy uniknąć niemiłej niespodzianki jeśli bank odmówi nam udzielenia kredytu z powodu figurowania na liście dłużników.

Aby założyć konto należy przejść na stronę konsument.krd.pl, kliknąć w link “załóż konto” i wypełnić formularz rejestracyjny. Po wypełnieniu formularza otrzymamy mailowo potwierdzenie założenia konta w serwisie. I w zasadzie można się już zalogować na swoje konto. W obrębie konta należy kliknąć w link “Sprawdź siebie”, a następnie przesłać na podany email czytelny skan lub zdjęcie dowodu osobistego.

Raporty będą dostępne na naszym koncie w ciągu 24 godzin (w dni robocze) od wysłania skanu dowodu osobistego.

U mnie trwało to tylko ok 20 minut – może dlatego, że jak się dowiedziałam z raportu – nie jestem wpisana na listę dłużników, ani też żaden bank o mnie nie pytał w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Ale to chyba dobrze…:)

About