Instalacja odkurzacza centralnego w twoim domu

Instalacja odkurzacza centralnego w twoim domu

Systemy centralnego odkurzania istnieją na rynku od wielu lat, teraz stają się także standardem w Polskich domach. Odkurzacz centralny to komfort, funkcjonalność i korzyści dla każdej pani domu, i jednocześnie jest bezkonkurencyjny jeżeli chodzi o tradycyjne odkurzacze.
Większość z nas często zastanawia się jak zainstalowany jest odkurzacz centralny?

Otóż instalacja odkurzacza centralnego wymaga dokładnego i starannego planu, w którym przede wszystkim powinno znaleźć się miejsce gdzie umieścimy jednostkę centralną, wyrzutnię powietrza oraz gniazda ssące tak by nie trzeba było dodatkowo używać tradycyjnego odkurzacza.

Należy pamiętać że jednostka centralna powinna być umieszczona w takim miejscu by hałas silnika nie zakłócał spokoju domownikom, znajdował się w suchym pomieszczeniu oraz dostęp do jednostki centralnej powinien być taki by bez problemu można będzie opróżnić zbiornik kurzu. Pomieszczeniem w których można zamontować jednostkę centralną może być np. garaż, pomieszczenie gospodarcze.

Rozplanowanie gniazd ssących nie jest też prostym jakby się wydawało zadaniem. Odpowiednio rozplanowane są kluczem do prawidłowego użytkowania odkurzacza centralnego w całym domu.
Tak należy je rozmieścić by bez problemu można będzie posprzątać każdy zakamarek naszego domu. Idealnym miejscem na gniazda ssące jest ich montaż na klatkach schodowych, korytarzach lub futrynach, tak aby w przyszłości zmiana ustawienia mebli nie nie sprawiała problemu.

Kolej na rury które połącza gniada z jednostką centralną, zastanawiacie się pewnie co z nimi? Rury należy umiejscowić w linii prostej tak aby opór hydrauliczny był jak największy. A należy unikać spadków grawitacyjnych które powodują, że pod wpływem siły grawitacji odgałęzienie znajdujące się bezpośrednio pod głównym przewodem będzie gromadziło cięższe zanieczyszczenia. Aby uniknąć spadków grawitacyjnych, należy podłączenie do przewodu magistralnego czyli tego który łączy najdalsze gniazdo z jednostka centralną, wykonać w płaszczyźnie poziomej.

Prawidłowo wykonana instalacja odkurzacza centralnego jest gwarancją jego wygodnego użytkowania i prawidłowej pracy.

About