Od czego zacząć wystrój wnętrz?

Od czego zacząć wystrój wnętrz?

Wiele mówi się o tym, jak ważne są solidne fundamenty domu. Oczywiście, nie ma w tym nic dziwnego – bez nich dom nie istnieje, są podstawą i pierwszym krokiem do tego, by powstał budynek. Można jednak rozumieć słowo „fundament” nie tylko jako określenie zaczerpnięte z budownictwa, ale też jako przysłowiową podstawę dla czegoś dobrego. Podstawą dobrego domu – już wybudowanego, z solidnymi murami – jest jego odpowiednie zaaranżowanie w takim stylu, który sprawi, że domownicy będą się czuli wyjątkowo szczęśliwie i komfortowo. A wszystko zaczyna się od ścian…

Dobry styl to nie tylko drogie meble czy stylowe ozdoby. To przede wszystkim odpowiednie zestawienie wszystkich elementów wystroju, dające elegancki i oryginalny efekt. Warto więc zacząć aranżację od dobierania odpowiednich kolorów i wzorów, które będą dominowały we wnętrzu. Tapety ścienne będą pierwszym krokiem ku temu, by wszystko idealnie ze sobą współgrało. Tak, to właśnie tapetowanie jest obecnie jedną z najczęściej wybieranych form wykańczania wnętrz. Nowoczesne wzory na ścianach ułatwią dobieranie dodatków w podobnym stylu, a motywy florystyczne sprawią, że nawet pusty pokój nabierze romantycznego klimatu. Jeżeli ponad wszystko cenimy prostotę i elegancję – zacznijmy dekorowanie wnętrza od przyklejenia tapety w pasy. Warto pamiętać, że wzorzyste tapety nie wymagają żadnych dodatkowych ozdób. Pozwolą więc na oszczędność nie tylko pieniędzy, ale i czasu, który stracilibyśmy na poszukiwanie ozdób idealnych. Nie oznacza to jednak, że wnętrze ma mieć minimalistyczny charakter. W zależności od zapotrzebowań – można je dowolnie urządzać, pamiętając o tym, że to ściany nadają charakter. Czy to styl shabby chic, czy też japońska powściągliwość – dzięki tapetom ściennym osiągnie się niemal każdy efekt. Ściany domu są fundamentem stylu, warto więc poświęcić im uwagę i sprawić, by zamykały we wnętrzu to, co najlepsze.

Sceptycy, którzy widzą w tapetach wyłącznie papierowe, szaro-bure, mało gustowne ozdoby na ścianach rodem z lat osiemdziesiątych, powinni przejrzeć najnowsze katalogi tapet i przekonać się, jak wiele wzorów, rodzajów i kolorów tapet istnieje na rynku. Tworzeniu tapet poświęcają się najsławniejsi projektanci wnętrz, tacy jak Lars Contzen, Karim Rashid czy Barbara Becker. Ich kolekcje cieszą się niezwykłą popularnością i sprawiają, że wnętrza nabiera wyjątkowego charakteru. Wśród nich każdy znajdzie pomysł na swoją idealną aranżację.

About