Jak powstają wielkie hale stalowe?

Jak powstają wielkie hale stalowe?

Każdy projektant, architekt, czy wykonawca ma profesjonalną wiedzę na temat sposobu powstania hali stalowych. Jednak jest wielu inwestorów, czy osób zainteresowanych branżą techniczną, które chciałyby wiedzieć, co trzeba zrobić zanim ruszy budowa.

Zanim więc ekipa budowlana weźmie się do pracy konieczne jest opracowanie projektu budowlanego oraz spełnienie wielu wymogów formalnych, które określone są w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury. Zazwyczaj jednak całą obsługę projektową wykonują za nas firmy, które tworzą wielkorozmiarowe konstrukcje stalowe. To do nich należy opracowanie mapy, dokumentacji geotechnicznej gruntu, przygotowanie wniosku o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Trzeba też wcześniej uzyskać wypis z miejscowego planu zagospodarowania terenu.

Przed rozpoczęciem wykonania hal stalowych przeznaczonych na magazyn, centrum handlowe, sportowe, czy zakład produkcyjny wymagane są też konsultacje z rzeczoznawcami, którzy sprawdzają spełnienie wymogów przeciwpożarowych, bhp i tych, określonych przez sanepid.

Zwykle to inwestor ma swój pomysł na hale stalowe, które planuje zagospodarować, ale warto wcześniej skonsultować się z firmą, która pomoże wybrać optymalny projekt, zarówno pod względem kosztów jaki i przyszłego przeznaczenia obiektu. Hale mogą mieć dachy jedno- lub dwuspadowe o rożnych nachyleniach, budynek może mieć różną rozpiętość, a całość można uzupełnić o wiele akcesoriów.

Sam montaż konstrukcji stalowych nie jest już skomplikowanym procesem. Wstępne prace mogą rozpocząć się w fabryce lub bezpośrednio na placu budowy, co przyczynia się do przyspieszenie procesu budowlanego i obniżenie kosztów.

Nie ulega wątpliwości, że budowa każdej hali przemysłowej, magazynu, czy innego budynku jest długotrwałym i kosztownym przedsięwzięciem, skoro jednak w każdym mieście ciągle przybywa wielkich obiektów to oznacza, że jeśli powierzymy swoją budowę w ręce profesjonalistów to na pewno w przyszłości będziemy mogli cieszyć się zyskami z naszej inwestycji.

About