Zwiedzanie teatru im J.Osterwy

NCK logotypy

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2015.

W ramach realizowanego projektu „Dom Kultury+ – inicjatywy lokalne 2015” w  miniony weekend grupa mieszkańców naszej gminy zwiedzał od kulis Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie.

Wśród uczestników wycieczki byli przede wszystkim seniorzy, których po teatrze oprowadzała aktorka Anna Nowak. Zwiedzanie było bardzo intensywne, można było wysłuchać opowieści o początkach teatru, zajrzeć za kulisy, pospacerować po scenie i pod nią a także zobaczyć :  salę główną, loże i balkony, sale prób, pracownię krawiecką, garderoby aktorek, charakteryzatornie, miejsca w których pracują suflerzy, akustycy oraz osoby odpowiedzialne za oświetlenie. W towarzystwie bardzo sympatycznej przewodniczki zajrzeć można było w  niemalże wszystkie zakamarki teatralne i poczuć panującą tam niepowtarzalną atmosferę.

W najbliższą niedzielę 11 października uczestnicy projektu wrócą do teatru, tym razem na spektakl  muzyczny  „Szarp pan bas”  –  widowisko z piosenkami Jerzego Wasowskiego.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2015”