Tydzień bibliotek już za nami…

Tydzień bibliotek już za nami. W naszej bibliotece miały miejsce różne wydarzenia  związane z tym corocznym świętem.

Na początek  grupa mieszkańców  spotkała się na recyklingowych warsztatach plastycznych poprowadzonych przez Jadwigę Szkołut pod hasłem „Drugie życie książki”. Powstały podczas nich efektowne kwiaty z książkowych kartek.  Kolejne  zajęcia były  adresowane do dzieci, temat to:                   „Książka spod igły”. Ich  uczestnicy poznali różne, czasem zapomniane już nośniki z których można jeszcze słuchać bajek: od winylowej płyty poprzez kasety audio, płyty CD po znane większości dzieci odtwarzacze MP3 czy smartfony. Dzieci przekonały  się że słuchanie bajek też może być ciekawym doświadczeniem a na dodatek można oddawać się przy tym innym czynnościom  np. lepieniu z plasteliny.

BCK zorganizowało także konkurs pt. „Pomysłowe zakładki książkowe”. Wpłynęło 48 prac konkursowych, przepięknych, pomysłowych, kolorowych i bardzo oryginalnych zakładek. Można je było wykonać samodzielnie w domu, ale także na warsztatach w Filii Bibliotecznej w Wilczopolu lub w świetlicach szkolnych. Wszystkie prace można oglądać do 1 czerwca  na wystawie pokonkursowej w Bibliotece – Centrum Kultury w Dominowie.

Ponadto podczas Tygodnia bibliotek, bibliotekę odwiedziły dzieci ze świetlic z Mętowa oraz Prawiednik. Obydwie grupy wzięły udział w zajęciach pod hasłem „Biblioteka zagadek”. Był to rodzaj gry pełnej wskazówek, rebusów, układanek i  łamigłówek które miały doprowadzić uczestników do odnalezienia ukrytej Księgi Honorowej Gminy Głusk. Tego dnia dzieci obejrzały także spektakl przygotowany przez teatr Urwis w oparciu o książkę Astrid Lindgren pt. „Pipi”.

Dla wszystkich czytelników  jeszcze do  końca maja czekają w bibliotece książki – niespodzianki. Zapraszamy.

loading ...