Hej kolęda! – Świąteczny weekend w naszym Domu Kultury.

Świąteczny weekend rozpoczął się w piątek 6 stycznia  Orszakiem Trzech Króli, który po raz pierwszy został zorganizowany w naszej Gminie. Uczestników było całkiem dużo zważywszy na siarczysty mróz. Wyruszyli Oni spod remizy w Mętowie i kolorowym orszakiem przeszli do kościoła w Ćmiłowie.

Kolejnym wydarzeniem świątecznego weekendu był  koncert kolęd w wykonaniu zespołu śpiewaczego i Orkiestry Dętej Gminy Głusk, który odbył się także 6 stycznia w Domu Kultury. Orkiestra wykonała  kilkanaście kolęd i świątecznych piosenek. W repertuarze znalazły się m.in.: „Bóg się rodzi”, „Cicha noc”, „Dzisiaj w Betlejem” i „Mędrcy świata” oraz „White Christmas”, „Jingle bells” i „Last Christmas” a zespół śpiewaczy z kapelą zaprezentował kilkanaście zapomnianych już pastorałek.

W przerwie między występami odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu szopek bożonarodzeniowych.  Do konkursu zostało zgłoszone  17 szopek wykonanych przez dzieci wspólnie z rodzicami lub dziadkami. Jest to dla nas -organizatorów bardzo miłe zaskoczenie ponieważ w zeszłym roku prac konkursowych było cztery. Trzy prace zostały nagrodzone i trzy otrzymały wyróżnienia. Nagrody laureatom wręczali wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz i jego doradczyni Urszula Paździor. Spotkaniu towarzyszyła wystawa, na której znalazły się nie tylko szopki, ale również prace nagrodzone w powiatowym konkursie bombek bożonarodzeniowych. Obchody Święta Trzech Króli w naszym domu kultury zakończyło wspólne kolędowanie artystów i widzów przy akompaniamencie akordeonisty  pana Henryka Skórskiego.

Świąteczny weekend zakończył się jasełkami w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Mętowie W niedzielnym przedstawieniu  zatytułowanym „Bóg się rodzi w każdym z nas” wystąpiło około 25 dzieci. Dopełnieniem spektaklu było wspólne kolędowanie, do którego młodzi artyści zaprosili widzów.