Głusecka kultura w kwarantannie – Janina Dudek

Dzisiejsza galeria, już siódma z kolei jest nieco inna niż jej poprzedniczki. Inna ponieważ tym razem nie będziemy oglądać obrazów ale … BOMBKI. Autorką tych misternych prac jest Janina Dudek. Już od kilku lat w okresie przedświątecznym pani Janina tworzy ozdoby choinkowe min bombki, którymi obdarowuje rodzinę i przyjaciół. Jej prace cechuje niezwykła staranność wykonania, różnorodność użytych materiałów i oryginalność. Wszystkie te cechy sprawiają że prezentowane bombki można śmiało określić małymi dziełami sztuki. Zostały one wyróżnione w konkursie organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Lublinie „ Bożonarodzeniowa Bombka 2016 r.”

Janina Dudek jest mieszkanką Dominowa. Związana z Biblioteką – Centrum Kultury, należy do grupy teatralnej, uczestniczy w warsztatach artystycznych i udziela się w KGW Dominów jako jego przewodnicząca.

Gratulujemy przepięknych prac i życzymy wytrwałości w dalszej pracy twórczej.

fot. Aleksandra W. Zaroda