Dzień pluszowego misia

25 listopada już po raz drugi obchodziliśmy w naszym Domu Kultury Dzień Pluszowego Misia. Brama Wieża gdzie organizowana była zabawa przeżyła prawdziwą inwazję pluszaków.  Przynieśli je ich mali właściciele których przyszło w piątkowy wieczór naprawdę dużo.
Pluszowi przyjaciele razem ze swoimi właścicielami brali udział w grach i konkursach, które prowadziły dwa misie panda. Przytulanki pływały po morzu, dzieci musiały je przenieść przez rzekę, którą imitował sznurek, a także wzięły udział w konkursie pod hasłem „Jaki to miś?”

Wszyscy uczestnicy samodzielne wykonali misiowe maski, które potem trafiły na dziecięce głowy. Były także zawody w zjadania miodu z talerzyków bez użycia rąk. Było bardzo wesoło i mamy nadzieję że uda nam się kontynuować tradycję obchodzenia tego miłego święta.

Dzień Pluszowego Misia został ustanowiony w 2002 roku, w setną rocznicę „narodzin” tej maskotki. Jej kariera zaczęła się w listopadzie 1902 roku, kiedy ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka. Scenę tę narysował dla jednej z gazet pewien amerykański karykaturzysta, który w ten sposób zainspirował właściciela sklepu z zabawkami do wyprodukowania takiej maskotki.

loading ...