Ankiety

Co czytamy?

W każdej bibliotece książki dzieli się na różne kategorie. Podstawowy podział pozwala rozróżnić literaturę beletrystyczną od niebeletrystycznej, czyli w uproszczony sposób utwory literatury pięknej (powieści, nowele i opowiadania) od tekstów popularno-naukowych. Jest to początek wyjątkowo rozgałęzionego drzewa. Kolejne podziały mogą pójść w stronę kategorii wiekowej odbiorców lub charakteru zawartych w nich treści. Od powieści historycznej po regencyjny romans, każdy gatunek jesteśmy w stanie całkowicie rozdrobnić. Chcielibyśmy się dowiedzieć co w tym całym literackim bogactwie czyta się najlepiej naszym Czytelnikom. Zapraszamy do wypełnienia krótkiej ankiety do której link znajduje się poniżej.

Beletrystyka
Czyli co czytamy dla przyjemności…

Co chcemy czytać?

Zebraliśmy dla Was trochę nowości wydawniczych. To przede wszystkim książki autorów, którzy jeszcze nie zagościli na bibliotecznych regałach w Dominowie. Czy któreś z nich powinny się znaleźć w bibliotecznym księgozbiorze?

Styczniowe  premiery

Lutowe  premiery

Marcowe premiery

Zakup nowości

Od 2016 roku Biblioteka – Centrum Kultury bierze udział w programie finansowanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”. W związku z jego realizacją chcielibyśmy się dowiedzieć jakie premiery wydawnicze nasi Czytelnicy najchętniej by widzieli w bibliotecznym księgozbiorze. Prosimy o wypełnienie poniższej ankiety. Odpowiedzi zbieramy do 30 września.

Zakup nowości